רשתות תקשורת

רשתות תקשורת שפע אבטחה מצלמות אבטחה

עוסקת בתכנון של מערכות תקשורת גדולות, פיתוחן ואפיונן, ניהול מערכות תקשורת ואופטימיזציה של עבודתן, ברמת הקישור הפיסי של רכיבי המערכת וברמת תכנון אפליקציות. אחד התחומים בהם עוסקת הנדסת מערכות תקשורת הוא תכנון והקמת רשתות תקשורת מחשבים. רשתות תקשורת מחשבים משרתות בעיקר בעולם העסקי- משרדים ובתי עסק. כיום, בשל זמינותן הן תופסות יותר ויותר מקום גם בקרב לקוחות פרטיים.

אלה נועדו לחבר קבוצת מחשבים אל כל ציוד התקשורת – חיבור לאינטרנט, קווי טלפון, מדפסת, מכונת צילום. הביקוש הגובר לרשתות תקשורת הביא לכך שטכנולוגיות התקשורת התפתחו והתקדמו מאוד כדי לתת פתרונות תקשורת מורכבים. רשתות תקשורת לשימוש ביתי מיועדות לחבר מספר מחשבים אל האינטרנט. זוהי רשת תקשורת מקומית (רת"מ), היכולה להיות רשת קווית וגם אלחוטית. המודם מחובר לנתב רשת, אליו מחוברים כל יתר המחשבים בבית. המחשבים ברשת יכולים לעבוד באמצעות מערכות הפעלה שונות.

התקנת רשתות תקשורת לארגונים כוללת הקמת חדרי מחשב, שרתים, ארון תקשורת, הנחת כבלי תקשורת וסיבים אופטיים. מתקין רשתות יתכנן ויבצע בפועל את הקמת רשת התקשורת, יחבר בין כל המערכות והרכיבים, תוך יצירת אינטגרציה ביניהם. כדי שרשתות תקשורת יפעלו צריכה להיות מותקנת תשתית מתאימה.

תשתית תקשורת מאפשרת את פעילותן של מערכות תקשורת, קוויות או אלחוטיות. תשתית תקשורת היא קווי טלפון, כבלים, צלחות לוויין, אנטנות וארון תקשורת. על תשתיות תקשורת פועלים טלפונים ניידים ונייחים, מחשבים, לוויינים ושידורי הטלוויזיה. ברמת המיקרו, תשתית תקשורת היא מרכיב חיוני בכל ארגון, קטן כגדול. תעבורת המידע בארגון היא עצומה וצריכה להיות נתמכת ע"י תשתית תקשורת אמינה ויציבה.

תחזוקה ותפעול תקינים של תשתיות תקשורת הם הכרחיים עבור פעילות הארגון. ארון תקשורת הוא חלק מתשתית התקשורת, והוא כולל בתוכו את כל הרכיבים הטכנולוגים של הארגון: שרתים, חייגנים, רכזות תקשורת, לוחות ניתוב, מרכזיות טלפונים ורכיבים טכנולוגים נוספים. הטיפול והתחזוקה של ארון תקשורת דורש ידע מקצועי רחב. כאן נכנס תפקידו החשוב של טכנאי תקשורת.

טכנאי תקשורת הוא איש מקצוע בעל הכשרה להקים ולהפעיל מערכות תקשורת מסוגים שונים, לאתר ולתפעל תקלות בהן. טכנאי תקשורת מתמצא בכל מערכות התקשורת הקיימות – תקשורת טלפונית, סלולארית, תקשורת אופטית ותקשורת מחשבים.

טכנאי תקשורת יבצע עבודת תחזוקה שוטפת וכן בדיקות תקופתיות של ארון תקשורת כדי להבטיח פעולה יעילה של התשתית. התקנה נכונה ומסודרת של הרכיבים הטכנולוגים בארון תקשורת תמנע תקלות עתידיות ואף השבתה כוללת של התשתית.

052-912-6840 דילוג לתוכן