מצלמות IP

מצלמות ip שפע אבטחה מצלמות אבטחה

מצלמות  IP

הן מצלמות אינטרנט, המחוברות ישירות לרשת באמצעות מודם. זהו היתרון הבולט והעיקרי של מצלמות , IP כך שתוכל להתחבר לאינטרנט מכל מחשב או טלפון חכם ולצפות במצלמה בכל מקום בו אתה נמצא- במשרד, בחופשה בארץ או בחו"ל.

כמובן שהכניסה לצפייה במצלמה דורשת זיהוי באמצעות קוד משתמש וסיסמא. ניתן להגדיר כך שמספר אנשים יוכלו לצפות במצלמות IP  בו זמנית.

פונקציות השליטה מרחוק במצלמות IP הן רבות: ניתן לשלוט בתנועת עדשת המצלמה, לשלוט על מפסקים שונים, לשמוע קול ואף להקליט את החומר המצולם על גבי מחשב באמצעות תוכנה ייעודית.

אם קיימת התראה המצלמה שולחת הודעה ישירות לדואר האלקטרוני שלך. מאפיין נוסף של מצלמותIP הוא תעבורת קול דו-כיוונית, כך שהמצלמה מתפקדת כאמצעי תקשורת בין שני מקומות מרוחקים- סניפים שונים, תקשורת עם לקוחות, עובדים וכו'. יחד עם זאת, יתרונן של מצלמות אבטחהIP עלול להיות בעוכרן. מעצם פעילותן ברשת האינטרנט, קיימת תלות גבוהה בתשתית התקשורת שבה אתה מחובר ובספק האינטרנט הנותן לך את החיבור. כידוע, מדי פעם יש תקלות בתשתית, שדרוג תשתיות, תקלות אצל הספק, המודם התנתק, השרת נפל….ובמקרה כזה לא תיתכן תקשורת רצופה ואמינה עם מצלמת האבטחה. לכן, לכל מקרה שלא יהיה, עדיף לך לחבר את מצלמת האבטחה IP שלך למחשב הקרוב אליה לצורך תפעול שוטף. חיסרון נוסף של מצלמות IP הוא שלכל יצרן יש תוכנת מצלמות שונה. אתה חייב להשתמש ולהתקין מצלמות של אותו יצרן, גם כאשר תרצה בעתיד להוסיף מצלמות נוספות למערכת. כלומר, לאחר שרכשת מצלמותIP של יצרן מסוים, תיאלץ להמשיך איתו "לכל החיים".

התקנת מצלמות IP

 דורשת הגדרת כתובת IP קבועה למצלמה ולמערכת ההקלטה על מנת שתתאפשר צפייה בהן מרחוק ויכולת הקלטה תקינה. כתובת IP קבועה ניתן לקבל מספק האינטרנט שלך (בתשלום נוסף) או, לחילופין, ניתן להגדיר באופן עצמאי ע"י קביעת כתובת ה- IPבמודם. פעולה זו ניתן לעשות באופן חינמי באחד הכלים הבאים: DynamicDNS ,Free DNS ,No-IP . לאחר שהוגדרה כתובת IP מסוימת, המודם שומר אותה אך ורק עבור המצלמה.

לסיכום, מצלמות IP עובדות בטכנולוגיית שידור דיגיטאלית שהיא איכותית לאין שיעור מטכנולוגיית שידור אנלוגית, עובדה המציבה אותן גבוה מעל מצלמות האבטחה האנלוגיות הסטנדרטיות. מחירן של מצלמות אבטחהIP הוא גבוה מאוד, אבל לא בכדי. התמורה המתקבלת בהחלט שווה את ההשקעה בהן.

052-912-6840 דילוג לתוכן