מצלמות סמויות

מצלמות סמויות, או בשמן האחר מצלמות מוסלקות או נסתרות, מיועדות לצילום סמוי וחשאי, במצבים ספציפיים.

מהם אותם מצבים ספציפיים בהם נהוג להשתמש במצלמות סמויות?

כאשר מדובר על צילום בבית – מעקב ופיקוח אחר מטפלת, בייביסיטר, מנקה, שהם אנשים זרים המסתובבים בבית. אתה תרצה לעקוב אחר האינטראקציה שלהם עם הילדים או ההורים וכן אחר תפקודם בבית, באמצעות מצלמה סמויה.

כאשר מדובר על צילום במקום העבודה – משרד או בית העסק – לעיתים יש מצבים בהם נדרש פיקוח מיוחד או מעקב אחר עובדים ספציפיים- לבחון את תפקודם במקום העבודה, למנוע גניבות. גם כאן תוכל להיעזר במצלמה סמויה לצורך מעקב. מצלמה סמויה משמשת גם בסיטואציה נוספת- בעת פגישה אישית או עסקית אשר יש צורך לצלם אותה ואף להקליט, כדי לחשוף מחדלים, בגידות, הודאות וכו’.

האם השימוש במצלמות סמויות הוא חוקי?

על פי החוק, כן. כמובן שיש לשמור על כללי צנעת הפרט ולא להציב מצלמות סמויות בחדרי המקלחת והשירותים.

מהם סוגי מצלמות סמויות הקיימים בשוק?

החלוקה הבסיסית היא למצלמות סמויות קוויות ומצלמות סמויות אלחוטיות.
מצלמות המחוברות במערכת קווית דורשת הקמת תשתית מתאימה, חיבור בכבל לשקע חשמל וכן למכשיר ההקלטה והמחשב. מצלמות סמויות מסוג זה ניתן להתקין למשל בתוך גלאי עשן, גלאי של מערכת אזעקה, נורה, אהיל, באביזר תאורת חירום. מצלמות סמויות אלחוטיות פועלות באמצעות משדר אלחוטי וסוללה.

היתרון שלהן שניתן להעביר אותן מחפץ לחפץ בקלות וכן בעת שינוי החדרים המצולמים, על פי צורכי הצילום. צריך לקחת בחשבון שפעילות הסוללה מוגבלת בזמן, לכן השימוש במצלמות סמויות אלחוטיות טוב לצילום של פרקי זמן קצרים יחסית.

מאידך, איכותן של מצלמות מסוג זה היא נמוכה יותר, וגם עלולות להיות הפרעות בשידור כתוצאה של פעילות מכשירים אלחוטיים נוספים בסביבה. מצלמות מסוג זה נהוג למקם בכלי בית שונים, חפצי נוי, שעון קיר, בין כריות הספה, אהיל, ספר ועוד כיד הדמיון… לצורך מעקב אחר עובדים ניתן להתקין מצלמה סמויה בכרטיס עובד, במכשיר הטלפון הנייד, מאחורי שלטים…

הצפייה בחומר המצולם של המצלמות הסמויות הללו אפשרית גם בזמן אמת, כאשר המצלמות מחוברות למחשב המחובר לאינטרנט או למודם. זאת בנוסף לצפייה בחומר המוקלט במכשיר ההקלטה הייעודי.

מצלמה סמויה היא מצלמה עם מיקרופון מובנה ועם מכשיר הקלטה מובנה (DVR) , מערכת שלמה סמויה, אך השימוש בו מאפשר צפייה בהקלטות המכשיר בלבד, ללא יכולת לצפות בזמן אמת