מצלמה תרמית

מצלמה תרמית שפע אבטחה מצלמות אבטחה

כמו במקרים נוספים, הטכנולוגיה של ימינו מצליחה להציל אותנו מתהליכים מסובכים שהיו גוזלים לנו זמן וכסף רב. אחד מן הביטויים לטכנולוגיה, בתחום האינסטלציה, היא השימוש במצלמה תרמית שיכולה למצוא בקלות יחסית מקורות רטיבות, זליגת מים ועוד על ידי צילום חיצוני של אזורים בבית, כגון קירות או רצפות,  והצגת תמונה המבוססת על חום.

מהי מצלמה תרמית?

מצלמה תרמית הוא כינוי למכשיר מיוחד אשר בהקשר לתחום האינסטלציה, נועד לגילוי נזילות. המכשיר פועל על ידי זיהוי קרינה אינפרא אדומה אשר כידוע איננה נגלית לעין אנושית, אולם למכשירים היודעים לזהות אותה, היא יכולה לגלות הרבה. מן המצלמה מתקבלת תמונה אשר דומה במידה רבה לתמונות שאנו מכירים מצילומי לילה  בטלוויזיה וכד', ומטרתה של התמונה היא לרוב להצביע על עצמים שונים וכמובן, סתימות ביוב או צנרת מים. מצלמה תרמית יכולה להראות לנו תוך כדי צילום את האזורים הנחקרים ובכך, היא יכולה לסייע לנו להבין במהרה מהי הבעיה והפתרון לה.

אילו דברים נחפש באמצעות המצלמה תרמית?

ככלל, חשוב להבין את העיקרון הבא: בכל מקום בו קיימים מים לצד חומרים אחרים, סביר להניח כי טמפרטורת המים תהיה שונה ולו במעט מטמפרטורת החומרים האחרים. משמעות העניין הזה היא שאם נצלם לדוגמא קיר עם רטיבות על ידי המצלמה תרמית, נראה בבירור את הנקודות דרכן חלחלו המים. אם נצלם למשל גג אשר קיים חשש כי הוא לא אטום לחלוטין מפני נזקי גשם וכד', נצליח לראות בבירור נקודות בהן הוא לא אטום ואף נקודות אשר בהן כבר חלחלו מים. בנוסף, המצלמה התרמית יעילה במיוחד כשאר אנו מחפשים מקור רטיבות או סתימה הנמצאת מתחת לפני הקרקע, עניין אשר ללא המצלמה יגרור אותנו לפרוצדורה הכוללת שבירת רצפות, הוצאת בלטות ואריחים ועוד.

אז כיצד המצלמה התרמית יכולה לסייע לנו בפתירת סתימות וכד'?

ראשית, מצלמה תרמית מאשפרת לנו לקבל תמונה רחבה יחסית, כגון קירות, גגות ועוד. בנוסף, המצלמה לא תצריך מאתנו לעשות איזוהי פעולה מאסיבית, כגון שבירת קירות, גגות ועוד. אלו הם היתרונות ה"טכניים" יותר של המצלמה התרמית, אולם חשוב לציין בנוסף כי יתרונה, אולי הגדול ביותר, של המצלמה התרמית הינו האפשרות לצפות באופן מדויק בבעיה הנוצרת, ללא צורך להתחקות אחריה, או לחפש אותה.

אתם יכולים לשאול, ובצדק, כיצד ניתן לדעת מה מקור הבעיה כאשר מה שנגלה לנו הוא רק סימני רטיבות? וכיוצא בזה. התשובה היא פשוטה: נכון, לא נראה ישר את מקור הרטיבות, אך בהחלט נצליח לראות כיוון התפשטות או לשער על פי נתוני הבית או הבניין הספציפיים. חשוב לציין בהקשר זה כי בעלי המקצוע שלנו הם מיומנים ביותר ולכן יודעים להשתמש כראוי במצלמה התרמית, אך גם לסייע בהבנת הפתרון הדרוש, לרבות שיפוץ צנרת, פתיחת צינור מסוים ועוד.

052-912-6840 דילוג לתוכן