לפני שאתם ממהרים לבחור את הגלאי עשן הטוב ביותר עבורכם חשוב שתכירו את כל סוגי הגלאים הנמכרים ביותר כיום, ויש לא מעט!

גלאי עשן

לא מעט אנשים כיום בוחרים לעשות שימוש בגלאי עשן מתקדם שידע לזהות שריפות בעודן קטנות ובכך לסייע בכיבויין בהצלחה. חשוב להדגיש כי גלאי עשן יכול להתאים לשטחים גדולים וקטנים כאחד, כך שתוכלו לשלבו גם בפנים דירתכם. חברת שפע אבטחה מציעה לכל לקוחותיה מגוון סוגים של גלאי עשן, מערכות אבטחה מתקדמות, מצלמות אבטחה נסתרות ועוד, כך שאם החלטתם להתחדש בגלאים ובמערכות אבטחה, שפע אבטחה הוא המקום עבורכם. לפני שתגיעו למעמד הבחירה ללא כל ידע אודות הדגמים השונים והאופן בו גלאי עשן מקצועי עובד, חשוב שתכירו מספר דגשים חשובים שימקדו אתכם לבחירת גלאים מיטביים עבור מלוא הצרכים שלכם. שפע אבטחה בחרו עבורכם את כל הנקודות המרכזיות והחשובות ביותר שיעשו לכם סדר בראש ויעזרו לכם לבחור נכון גלאי עשן מקצועי. ראשית, חשוב לפתוח ולומר כי כל גלאי עשן מורכב מגלאי וממערכת נוספת המכונה רכזת, המהווה את המוח של המוצר. לאחר שהגלאי מזהה עשן הוא מעביר את הזיהוי לרכזת המחליטה האם להתריע על שריפה. חשוב להדגיש שלא כל עשן יגרום למערכת להתריע על שריפה, גם אם העשן זוהה על ידי הגלאי.

הכירו את המוח העומד מאחורי כל הגלאים - הרכז מזהה את התראות הגלאי ומחליט מתי להפעיל את ההתראה הכללית על פריצת שריפה

ישנם לא מעט סוגים שונים של רכזות אך השכיחות ביותר הן רכזות אזוריות ורכזות ממוקדות. רכזת אזורית היא רכזת הכוללת כמות גדולה של גלאים באזור נרחב לעומת רכזת ממוקדת העובדת עם גלאי עשן אחד בלבד. הרכזת הממוקדת נחשבת לטובה ויעילה יותר בשל העובדה הפשוטה כי בעזרתה ניתן לזהות במדוייק היכן השריפה בעוד הרכזת האזורית תתריע על שריפה במקרה של גילוי עשן בכל אחד מהגלאים הקשורים אליה. חשוב להדגיש שגם הרכזת האזורית המופקדת על כמות יחסית גדולה של גלאים תדע לכוון אתכם לאזור השריפה. כל גלאי עשן הקשור לרכזת אזורית נמצא במרחב אחד כך שרכזת זו תפנה אתכם לאזור הכללי בו זוהתה הבעיה. כמו כן חשוב לדעת שאחת מפעולותיה הרבות של הרכזת היא לוודא שכלל הגלאים הקשורים אליה תקינים לחלוטין. מערכת זו המגיעה כיחידה מלאה תאפשר לכם להבטיח תגובה מהירה במיוחד במקרה של פריצת שריפה ללא חשש מבלאי או מאי תקינות של גלאי עשן. אז איך הגלאים יודעים לזהות את פריצת השריפה אתם שואלים? יש לא מעט דרכי זיהוי שכדאי שתכירו. שפע אבטחה מציעים ללקוחותיהם שלל סוגים של גלאי עשן שיודעים לזהות שריפה על פי קריטריונים שונים.

הכירו את כל סוגי הגלאים האיכותיים ביותר לפני מעמד הבחירה - גלאי אופטי, גלאי קרן לייזר, גלאי חום, גלאי יניקה וגלאי להבה הם רק חלק מהגלאים הנמכרים בישראל!

הגלאים האיכותיים והנמכרים ביותר כיום הם: גלאי עשן אופטי, גלאי עשן קרן, גלאי עשן חום, גלאי עשן יניקה, גלאי עשן להבה ועוד. גלאי עשן אופטי הוא גלאי המתמקד בנקודה בה הוא הוצב בלבד. כלומר, על מנת שגלאי עשן אופטי ישלח אות לרכזת שלו, העשן צריך להגיע לפנים הגלאי בכמות די גדולה. אם אתם רוצים לכסות שטח גדול ולהבטיח התראות מהירות, חשוב למקם לא מעט גלאים בחלל וכך לוודא שהעשן לא יצליח לחמוק לגלאים. ככל שתציבו יותר גלאים, כך מהירות הזיהוי תעלה. לעומת זאת, גלאי קרן נחשב לגלאי איכותי ומתקדם הרבה יותר שיכול לכסות שטחים גדולים בהרבה מאלה של הגלאים האופטיים. גלאי קרן עובד בעזרת קרן לייזר רחבה המבטיחה שכאשר עשן יפגע בקרן המפוזרת בחלל, הגלאי יזהה זאת מיד ויתריע על שריפה. לעומת זאת, גלאי עשן העובד על פי חום כשמו כן הוא, מזהה עלייה מהירה וחדה בטמפרטורה. בדומה לגלאי האופטי, גלאי זה נחשב לגלאי עשן המכסה שטחים שאינם גדולים במיוחד וככל שתשלבו יותר גלאים בחלל, כך מהירות הזיהוי שלהם תעלה. גם גלאי הלהבה מזהה חומרים שהלהבה פולטת ונחשב לגלאי שאינו מכסה שטח גדול במיוחד. חברת שפע אבטחה בוחרת עבור הלקוחות את הגלאים האיכותיים ביותר שיוכלו לענות על מלוא הצרכים שלהם בצורה מדוייקת ומיטבית. אז אם ריבוי סוגי הגלאים גרם לכם לבלבול, אל לכם לחשוש מכך אנשי המקצוע של שפע אבטחה ידעו למקד אתכם לגלאי הטוב ביותר עבור הצרכים שלכם.

מה קורה לאחר זיהוי השריפה? ישנן מערכות רבות הפועלות למען כיבוי השריפה בדרך המהירה והבטוחה ביותר

אז מה קורה לאחר גילוי השריפה? ישנן שתי אפשרויות התראה מרכזיות, התראה בעזרת קולות צופר או אזעקה וכן התראה בעזרת נורות דולקות, תאורות המצביעות על פריצת שריפה ועוד. רבים בוחרים לשלב את שתי אפשרויות ההתראה גם יחד כך שגם חירשים יוכלו לראות את ההתראה הויזואלית וגם עיוורים יוכלו לשמוע את התראת השמע. לאחר ההתראה ישנן מערכות הפועלות לטיפול מהיר ויעיל בשריפה. גם כאן יש מספר מערכות מתקדמות שכדאי שתכירו לפני מעמד הבחירה. המערכת הראשונה היא מערכת כיבוי המבוססת על מערכות כיבוי על ידי גז או על ידי מים. מערכת זו יודעת להתגבר על שריפות בדרגות שונות ונותנת מענה ראשוני מיטבי שבמקרים רבים יכול למנוע את התפשטות השריפה. בדומה לגלאים השטנים מפוזרים במרחב, גם מערכת הפעולה לאחר הזיהוי מפוזרת במרחב כולו על מנת לתת מענה מיטבי לטיפול בפריצת השריפה. מעבר לכך, ישנה מערכת נוספת שדואגת לכבות את כל נקודות החשמל הנמצאות בסכנה באופן אוטומטי בכדי למנוע פגיעה נרחבת והגדלת הסכנה בחלל. אם לא די בכך ישנה עוד מערכת המתרכזת בעיקר בחדרי מדרגות ויודעת ליצור לחץ אוויר ואטימות מרבית בכדי למנוע מהאש להתפשט. כלל המערכות המתקדמות הללו יבטיחו לכם הגנה מלאה על החלל בו תבחרו לשלב גלאי עשן מקצועי. שפע אבטחה עוסקים בכל הקשור לגלאים ומערכות אבטחה במקצועיות רבה מזה שנים ארוכות ויודעים לבחור עבורכם את הגלאים הטובים ביותר בשוק.

כך תכיעו מוכנים למעמד הבחירה ותדעו לבחור את הגלאי הטוב ביותר עבור הצרכים שלכם

רגע לפני שאתם יוצאים לבחור את גלאי עשן מותאם במדוייק לצרכים שלכם, מומלץ לערוך סקירה מהירה ברשת אודות כלל הדגמים השונים. כיום ניתן להכיר את פרטי הפרטים אודות כל מוצק ברשת תוך מספר דקות בודדות של בדיקה. אנשים רבים שבוחרים לוותר על שלב הסקירה ברשת מגיעים למעמד הבחירה ללא מיקוד ומתבלבלים נוכח המבחר הגדול. שפע אבטחה בוחרים עבור לקוחותיהם מוצרים עם איכות ללא דופי כך שכל מוצר שתבחרו יהיה ברמת איכות גבוהה, אך לא בהכרח מתאים במדוייק לגודל החלל או לצרכים האישיים שלכם. לכן, לפני שתגיעו לבחור אבטחה שלכם, ערכו בדיקה קצרה ברשת, הכירו את כל סוגי הגלאים ובחרו נכון את כלאי עשן מיטבי. אבטחה שלכם תשמח לספק לכם מבחר גדול של גלאי עשן, מצלמות אבטחה, מצלמות נסתרות, מערכות אבטחה שונות ועוד.

052-912-6840 דילוג לתוכן