בית חכם

שפע אבטחה מצלמות אבטחה בית חכם

בית חכם בעידן הטכנולוגי המפותח מאוד של המאה ה-21 נכנסו לחיינו ולביתנו מוצרים חשמליים רבים, שלא היו נפוצים בעבר. מזגן מיני מרכזי, מערכת אזעקה, מערכת קולנוע ביתי, תריסים חשמליים בסלון, מחשב על כל האביזרים הנלווים שלו, מערכת השקיה ממוחשבת. גם במטבח אנו עדים לתוספות חשמליות לא מעטות – תנורי אפייה משוכללים, מערכות לחימום וקירור מים, קולטי אדים. כך ביתנו הפך למקום משכנם של מכשירים חשמליים רבים ומשוכללים, שעלינו לנווט את פעולתם – להפעיל ולכבות אותם.
הוגי רעיון הבית החכם חשבו כיצד ליצור נוחות לנו, הצרכנים, בתפעול המערכות החשמליות השונות, בלי שנצטרך להתרוצץ ברחבי הבית לבדוק אם שכחנו איזו נורה דולקת או לבדוק מאה פעמים אם כיבינו את המזגן.
כך נולד הרעיון של בית חכם, כאשר מילות המפתח העומדות מאחוריו הן נוחות וגמישות. הנוחות שלנו, צרכני המכשירים, והגמישות של המערכת, המתאימה את עצמה בגמישות לדרישות המשתנות שלנו, כדי שנוכל ליהנות ממנה בצורה אופטימאלית.
בית חכם הוא בית או דירה, שבו תפעול מכשירי החשמל השונים נעשה באופן ידני או אוטומטי באמצעות בקר אלקטרוני ממוחשב
למותר לציין, כי עצם קיומו של בית חכם תורם גם לחיסכון משמעותי בחשמל ובאנרגיה עד 30%! אין מקרים ששכחנו לכבות מכשיר זה או אחר, ולא "ניפחנו" בטעות את חשבון החשמל.

בית חכם איך זה עובד?

בבתים ה"רגילים" אותם אנו מכירים, כדי להדליק את האור צריך ללחוץ על המפסק בקיר, וכך לגבי הפעלת כל מכשיר חשמלי.

במערכת בית חכם קיימות מספר דרכים להפעלתה:

צורת השליטה הבסיסית ביותר בבית חכם היא לחיצה על לחצן כלשהו, לא רק במכשיר עצמו. זה יכול להיות לחצן בפלאפון, במסך מגע, במכשיר הטלפון, שלט רחוק או במחשב.
צורת הפעלה נוספת, היא לחיצה על לחצן שגורמת להפעלת רצף פעולות שהוגדרו מראש, המכונות תרחיש. צורת הפעלה זו מקובלת מאוד על ידי משתמשי המערכת. דוגמא קלאסית לתרחיש היא יציאה מהבית – אז נדרשת שרשרת של פעולות כיבוי – המזגן, התריסים החשמליים, תאורה וכן הפעלת מערכת האזעקה. תרחיש שבת למשל, יכול להיות לעזר רב עבור דתיים ושומרי שבת, במקום להפעיל שעוני שבת רבים.
אפשרות נוספת לשליטה בבית חכם ברמה גבוהה יותר היא אוטומטית לחלוטין. מגדירים למערכת בית חכם פעולות מתוזמנות מראש, אותו עיקרון של שעון שבת.
כך אפשר לתזמן הדלקה וכיבוי תאורה חיצונית, הרמת תריסים חשמליים, כיבוי מזגן ועוד. כמו כן, אפשרות הפעלה באמצעות גלאים וחיישנים שונים כדוגמת חיישן לחות, חיישן תאורה טבעית ועוד.

052-912-6840 דילוג לתוכן